طلا و جواهر

ابزارهای ساخت طلا و زیورآلات (قسمت۱)

ساخت طلا

ابزارهای ساخت طلا و زیورآلات (قسمت۱)

حلقه نمره

حلقه ها تنها ابزارهایی هستند که با مردم سروکار دارند. هر روز انگشت‌های مختلف آدمارو لمس میکنن، اونا پر از قصه هستند، قصه آدم ها رو میدونن و با هیاهوی زیاد قصه ها رو برای بقیه ابزارها تعریف میکنن. ابزاری است که برای اندازه گیری انگشت و ساخت طلا و مخصوصا انگشتر طلا استفاده می شود.
نحوه استفاده از این ابزار به این گونه است که با استفاده از حلقه های مختلف این ابزار سایز مناسب هر انگشت مشخص میشود.

حلقه نمره طلا

حدیده گرد

ناصافی ها باید از بین برن ،کج و کولگی ها باید ترمیم بشن،سختی ها باید نرم بشن.تو کارگاه طلاسازی این حدیده است که این مسولیت رو به عهده گرفته.حدیده مفتول ها و تسمه ها رو تو دل خودش جا میده و اونارو یواش‌یواش آماده میکنه که برن تو دستای طلاساز تا به زیباترین شکل ممکن دربیان.

حدید در ساخت طلا ابزاریست که برای نازک کردن مفتول استفاده میشود.
حدیده را داخل گیره قرار می دهند و مفتول را در حفره وسط حدیده کشیده و‌به اندازه سایز حدیده مفتول را نازک میکنند.

حدیده گرد

قالب سمبه

همه چیز باید به قالب دربیاد.همه چیز باید قاعده و قانون داشته باشه.همه چیز باید شکل داشته باشه. اینجا طلاها با قالب سمبه شکل داده میشن. هرباری‌که طلاساز ورق طلا یا مفتول ها رو میذاره تو قالب و ضربات رو وارد میکنه قاعده و قانون ذهن خودش رو شکل میده ،قاعده و قانون زیبایی ها رو .

وسیله ای است مکعبی شکل که هر وجه آن به شکل های مختلف دایره،مربع،مثلث و به سایزهای مختلف است.تسمه یا ورقه های طلا روی آن قرار داده می شود و سمبه مناسب را روی طلا میگذارند و با وارد کردن ضربه ورقه طلا به شکل قالب و سمبه در می آید.

قالب سمبه

سخن آخر

پیشنهاد ما این است برای انتخاب و خرید انگشتر طلا جذاب، به ویترین متنوعِ گالری طلای اورو سر بزنید. اگر انگشتر مورد علاقه خود را پیدا نکردید، از طریق صفحه تماس با ما، آن را سفارش دهید تا در سریع‌ترین زمان، برای شما ارسال کنیم.

شما می توانید جهت مطالعه مقاله ( نکات مهم خرید انگشتر طلا مناسب ) اینجا را کلیک نمائید.

فروشگاه آنلاین طلا و جواهر اورو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *